W majowy piękny dzień 22 maja br. pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku zorganizowali po raz ósmy Dzień Otwarty, promujący ofertę i działalność naszej placówki. Przy wsparciu kadry i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy DPS w Tolkmicku przygotowaliśmy dla naszych miłych gości wiele wspaniałych atrakcji i niespodzianek: ogród wokół Domu zapełnił się namiotami, parasolami i ustawionymi w skupiska ławeczkami, wszędzie zawisły kolorowe dekoracje konkurujące z kwitnącymi kwiatami, a radosna, wykonywana na żywo muzyka wypełniła każdy milimetr przestrzeni.

Uczestnicy, w tym nasi przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku, DPS „Krokus” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej we Władysławowie, relaksowali się i posilali w cieniu drzew, ale przede wszystkim znakomicie bawili się nie zważając na lejący się z nieba skwar: były zatem taneczne korowody i indywidualne popisy, chóralne śpiewy oraz intelektualne wysiłki podczas konkursów i quizów przygotowanych przez naszą terapeutkę, niezawodną panią Monikę.

Mieliśmy także ważnych gości w osobach: Pani Genowefy Kwoczek – Przewodniczącej Rady Powiatu Elbląskiego, Pana Ryszarda Zająca – Wicestarosty Elbląskiego, Pana Tomasza Domżalskiego – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Pana Michała Gzowskiego i Panią Magdalenę Madej – Radnych Powiatu Elbląskiego, Pani Katarzyny Paczkowskiej – Sekretarz Gminy Tolkmicko oraz kierowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Odwiedzili nas również licznie zwabieni niecodzienną atmosferą mieszkańcy Tolkmicka i okolic; wszyscy uczestniczyli w zabawie, kosztowali pysznych dań i wypieków oraz podziwiali i nabywali przedmioty rękodzieła wykonane przez uczestników tolkmickich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przez kilka godzin na dawnym Wzgórzu Zamkowym było gwarnie, barwnie i radośnie, staraliśmy się ze wszystkich sił udowodnić, że życie seniora czy osoby z niepełnosprawnościami mogą wypełniać piękne chwile, gdy zapominamy o smutku, samotności, chorobie i bólu. Nasz przekaz nie byłyby tak przekonujący, gdyby nie wsparcie udzielone przez naszych sprawdzonych przyjaciół, za co z całego serca dziękujemy:

1. Firma „TARGET” M.P. Turliński Spółka Jawna, Wałbrzych

2. Apteka „PRIMA”, Elbląg

3. Sklep medyczny „MEDART”, Elbląg

4. Firma „Trzcinopol” Wojciech Zawadzki, Tolkmicko

5. Klub „GOSPOSIA” przy OSP w Tolkmicku wraz z Panem Markiem Zamojcinem - Radnym Powiatu Elbląskiego

6. Elbląskie Centrum Mięsne „EL – HURT” Jolanta i Zbigniew Grudzień

7. Firma Handlowo – Usługowa „ASTON” Piotr Wiśniewski, Gronowo Górne

8. Elektromechanika Dźwigowa Krzysztof Lebiecki

9. „STANA II” Izabela Stankiewicz, Tolkmicko

10. „ŻUŁAWY” Hanna i Jerzy Zbiciak, Tolkmicko

11. Hurtownia Artykułów Spożywczych „KAMAL” Dorota Wąsińska, Elbląg

12. Hurtownia Warzyw i Owoców „KINGA”, Elbląg

13. Usługi leśne i pielęgnacja zieleni firma „GREGOR” Grzegorz Rokita

14. Przedsiębiorcy: Pan Ireneusz i Pan Robert z Tolkmicka

oraz wielu darczyńców anonimowych.

Zachowując w pamięci wrażenia z wczorajszego dnia, już dzisiaj zapraszamy na Dzień Otwarty DPS w Tolkmicku AD 2025 !

Źródło: Aneta Korsak

DPS w Tolkmicku