Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy zechcieli w dniu

15.06.2022 r. spędzić z nami pełne słońca popołudnie w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Zakątek" w Zielonce Pasłęckiej.

W otwarciu ogrodu uczestniczyli Przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu Pani Genowefa Kwoczek oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu Pan Tomasz Domżalski.

Mamy nadzieję, że nasz ogród będzie dla Was już zawsze miejscem wypoczynku, wyciszenia i inspiracji.

Celem naszego przedsięwzięcia było stworzenie miejsca, które będzie sprzyjać spotkaniom oraz odpoczynkowi. Ogród jest również miejscem stworzonym do przeprowadzania wszelakich rozmów, poszukiwania nowych pomysłów, a przede wszystkim ma za zadanie scalania społeczności lokalnej.

To świetna inicjatywa, gdyż nasz ogród ma walory edukacyjne, terapeutyczne, integracyjne, może być również przestrzenią dla różnorodnych wydarzeń (ognisko, kulig, zabawy integracyjne, wystawa prac plastycznych itp.) Wszyscy mieszkańcy Zakątka zapraszają na hamaki, leżaki, lemoniadę i domowe ciasto, kiedy tylko poczujecie potrzebę wytchnienia.

Nieskromnie stwierdzamy, że kino plenerowe połączone z ogniskiem, było strzałem w 10. Oczekujcie zatem informacji o kolejnych seansach.

Utworzenie ogrodu możliwe było dzięki pozyskaniu środków finansowych w ramach Programu Grantów Lokalnych z BNP Paribas Banku Polska, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

info: M. Paradowska