Kilka lat temu zapadła decyzja o modernizacji oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku. Decyzja była podyktowana zaleceniami wynikającymi z aktualnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie epidemiologii i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Chodziło także o zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Modernizację oddziału rozpoczęto 1 sierpnia 2021 r. a wczoraj wyremontowany obiekt uroczyście oddano do użytku. Zdaniem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego oddział po modernizacji nie odbiega standardom XXI wieku. Na pacjentów czeka łącznie 30 łóżek w salach dwu, trzy i czteroosobowych. Wydzielone są też trzy izolatki z łazienkami. Koszt robót budowlanych wyniósł 3.236.233,36 zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji z projektem koncepcyjnym mebli, zakupem niezbędnych urządzeń, wykonaniem mebli, nadzorem inwestorskim, zasilaniem elektrycznym to koszt 3.613.638,66 zł. Na pacjentów czeka też zakupiony nowy aparat RTG. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: prezes szpitala Iwona Chełchowska, dyrektor ds. medycznych Marek Pietrzyk, Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Elbląskiego Genowefa Kwoczek. Inwestycja została sfinansowana przez Powiat Elbląski i ze środków własnych szpitala.

ma

info: glospasleka.pl