W kwietniu br. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się szkolny etap konkursu „Smaki Wsi - Staropolskie słodkie wypieki na polskim stole”, którego pomysłodawcą był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Do konkursu przystąpiły 4 zespoły uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Ich zadaniem było przygotowanie słodkiego staropolskiego wypieku, opracowanie receptury gastronomicznej, udokumentowanie procesu produkcyjnego oraz uzasadnienie wyboru potrawy. Najważniejszym etapem konkursu była ekspedycja przygotowanego wypieku i podanie go w oryginalny sposób. Jury oceniło przygotowane wypieki zgodnie z kryteriami uwzględnionymi w regulaminie. Po burzliwych obradach ustalono następujący werdykt:

miejsce I zespół: Roksana Pomagruk i Bartosz Jarzęcki - miodownik,

miejsce II zespół: Julia Potrapeluk i Natalia Kamińska - tarta makowo-jabłkowa,

miejsce III: Magdalena Czarnecka - mazurek królewski wielkanocny,

miejsce IV zespół: Weronika Borzym i Kinga Kulesza - ciasto orzechowe po staropolsku.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY i życzmy dalszych sukcesów.

Zespół, który zajął I miejsce będzie reprezentował szkołę w ogólnopolskim konkursie.

Już dziś trzymamy kciuki i życzymy POWODZENIA.

Info ZSEiT: Monika Kucińska