Projekt będzie realizowany w okresie od 8 sierpnia br. do końca 2009 roku. Celem projektu jest zaktywizowanie społeczne i zawodowe osób niepełnosprawnych, skupionych wokółpowstałego niedawnoKlubu Aktywności Osób Niepełnosprawnych przy ŚDS w Przezmarku. Z Beneficjentami projektu łącznie 22 osoby) zostaną zawarte kontrakty socjalne, szczegółowo określające zasady współdziałania, umożliwiające aktywizację społeczno - zawodową poprzez ofertę pracy socjalnej, zajęć w KAON i pokrywania związanych z tym kosztów, uczestnictwo w imprezach integracyjnych.

Zajęcia w klubie będą odbywały się raz w tygodniu, w 2 - 11 osobowych grupach warsztatowych. Uczestnicy będą mieli do wyboru bogatą ofertę zajęć, m.in.: wycieczki krajoznawcze, kino, basen, hipoterapię. Opiekę oraz pomoc będzie świadczyła wykwalifikowana kadra: psychoedukator, pedagog, terapeuta, informatyk, instruktor sportowy, plastyk. Wszyscy uczestnicy projektu oraz osoby niepełnosprawne obsługiwane przez PCPR w Elblągu będą mogły skorzystać z pomocy punktu doradczego PCPR czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 ul. Komeńskiego 40, pok. 31). Będą tam mogły uzyskać informację ouprawnieniach osób niepełnosprawnych, pomoc wwypełnianiu wniosków, infromacje o aktualnej ofercie szkoleniowej oraz pomoc prawną.