OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU ELBLĄSKIEGO ROK 2021/2022

Wkrótce przed uczniami klas ósmych ważne i trudne do podjęcia decyzje wiążące się z wyborem dalszej ścieżki edukacji. Chcąc wesprzeć ich w tym niełatwym momencie powiatowe szkoły ponadpodstawowe przygotowały ofertę edukacyjną skierowaną do absolwentów szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że przygotowana oferta będzie pomocna w znalezieniu dobrej szkoły
i interesującego kierunku kształcenia.

Uczniowie szkół podstawowych mają do wyboru licea ogólnokształcące, które przygotują do dalszej edukacji na uczelniach wyższych i zdobycia tytułów naukowych; technika lub szkoły branżowe, które zapewnią pełne i solidne wykształcenie, a wybrany zawód z pewnością pozwoli odnieść sukces na rynku pracy. Wybór klasy zawodowej nie oznacza, że po jej ukończeniu uczeń nie pójdzie na studia.

Życzymy wszystkim uczniom, którzy podejmą naukę w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Elbląskiego, aby edukacja w nich była nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą kolejny cel.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną i życzymy każdemu absolwentowi szkoły podstawowej trafnych wyborów i samych sukcesów.

Naczelnik i pracownicy Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu