Przejdź do treści.

W ramach realizowanego projektu „Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra” dofinansowanego ze środków UE młodzież ZSEiT w Pasłęku podczas ferii zimowych 27.01 – 08.02.2014r.) uczestniczyła w kursach zawodowych.

8 uczniów Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych wzięło udział w 60h kursie baristycznym. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak pochodzenie i gatunek kawy wpływają na jej smak, poznali rodzaje napojów sporządzanych na bazie espresso oraz nauczyli się przygotowywać je we właściwy sposób. W drugiej części kursu uczniowie doskonalili swoje umiejętności dotyczące sztuki dekorowania kaw techniką latte art. Podczas szkolenia olbrzymi nacisk położono na część praktyczną.

Szkolenie przeprowadził wykwalifikowany barista Paweł Lenczewski z firmy ProCafe z Łodzi.

12 uczniów z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych brało udział w 120 h kursie kelner – barman. Zajęcia odbywały się w dwóch blokach zadaniowych: barman oraz kelner. Słuchacze mieli możliwość zastosowania teorii w praktyce. Zapoznali się m.in. z wyposażeniem baru, organizacją pracy w barze, sylwetką barmana i kelnera, rodzajami napojów alkoholowych i sposobami ich mieszania, zasadami obsługi gości przez kelnera i organizacji imprez okolicznościowych oraz wyposażeniem sali konsumenckiej.

20 uczniów z zasadniczej szkoły zawodowej mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyło w 120 h kursie komputerowej diagnostyki pojazdów samochodowych. Uczestnicy kursu pod czujnym okiem instruktorów mi. in. samodzielnie diagnozowali silniki, układy podwozi, bezpieczeństwa i komfortu jazdy, oceniali jakość płynów eksploatacyjnych, przydatność akumulatorów, wykonywali geometrię kół, samodzielnie przeprowadzali przegląd techniczny pojazdu oraz wypełniali niezbędną dokumentację techniczną. Kurs prowadzony był przez: Tomasza Grabowskiego, Dariusza Głowacza, Patryka Biłasa oraz Janusza Jankowskiego.

20 uczniów z zasadniczej szkoły zawodowej monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestniczyło w 120 h kursie monter suchej zabudowy. Podczas kursu młodzież zapoznała się z elementami konstrukcji budynku, organizacją placu budowy i stanowisk roboczych oraz z narzędziami i sprzętem do montażu suchej zabudowy. W ramach ćwiczeń praktycznych uczniowie pod okiem instruktora montowali płyty na ścianach betonowych i murowanych, wykonali konstrukcję sufitu podwieszanego i poddasza użytkowego oraz układali wełnę mineralną między elementami stalowego stelażu.

Wszystkie kursy zakończyły się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Nabyte przez uczniów umiejętności zostały potwierdzone certyfikatami, które mogą w przyszłości stanowić wspaniałą rekomendację w trakcie poszukiwania pracy.

Koordynator projektu

Renata Groń

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski