Organizację imprez okolicznościowych z okazji przypadającej w bieżącym roku 150 rocznicy uruchomienia Kanału Elbląskiego zgłosiły samorządy miasta Elbląga, Ostródy i Iławy, powiatów iławskiego, ostródzkiego i elbląskiego oraz gmin Elbląg, Miłomłyn, Ostróda, Zalewo, Markusy, Rychliki, Gronowo Elbląskie, a także Żegluga Ostródzko-Elbląska, organizacje turystyczne, jednostki kultury i organizacje pozarządowe działające na obszarze Krainy Kanału Elbląskiego.

Starostwo Powiatowe w Elblągu podjęło się niełatwej roli koordynatora działań wszystkich stron zainteresowanych wykorzystaniem tej rocznicy do wypromowania Kanału Elbląskiego jako zabytkowego obiektu hydrotechniki światowej klasy oraz imprez związanych z obchodami i szerokie dotarcie do mieszkańców a także turystów z kraju i zagranicy.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem intencyjnym pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim i Powiatem Elbląskim w sprawie współpracy w zakresie organizacji uroczystych Obchodów 600,lecia Bitwy pod Grunwaldem i 150,lecia uruchomienia Kanału Elbląskiego został wypracowany i uzgodniony „Harmonogram imprez okolicznościowych z okazji 150 rocznicy uruchomienia Kanału Elbląskiego”.

Opracowano i zatwierdzono także logotyp obchodów 150 rocznicy uruchomienia Kanału Elbląskiego.

Zdjęcie numer 1 w artykule: 150 lat Kanału Elbląskiego

Poniżej można znaleźć plik PDF ze szczegółowym harmonogramem imprez organizowanych z okazji 150 lat Kanału Elbląskiego.