„Całe życie jest szkołą” - słowa Jana Anosa Komeńskiego towarzyszyły obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 11 października 2024 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

W uroczystości uczestniczyli Wicestarosta Elbląski pan Ryszard Zając, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku pani Teresa Brewka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Błachnio-Semkiw, emerytowani nauczyciele oraz szkolna społeczność.

Dyrektor szkoły pan Marian Matuszczak przypomniał historię święta edukacji oraz podziękował nauczycielom za ich ciężką i odpowiedzialną pracę, pogratulował dotychczasowych osiągnięć. Zwrócił również uwagę na trud i poświęcenie nauczycieli angażujących się w różne przedsięwzięcia szkoły. W następnej kolejności głos zabrał przedstawiciel Starostwa Powiatowego pan Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając, który podziękował za pracę i życzył dalszych sukcesów nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia nauczycieli szczególnie zaangażowanych w swoją pracę. W tym roku nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymały: pani Teresa Brewka i pani Anna Błaszczyk. Natomiast nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Anna Turowska, Edyta Sienkiewicz, Aleksandra Daszkiewicz, Justyna Konopacka, Beata Kuczyńska, Małgorzata Purzycka, Izabela Puzio, Małgorzata Cytrycka, Jan Połumackanycz, Bolesław Czechowski, Mariusz Wolski, Łukasz Fekieta.

Część  artystyczną akademii przygotowała klasa II OPW pod opieką pani Justyny Konopackiej oraz klasa III GT pod opieką pani Małgorzaty Purzyckiej. Młodzież przygotowała program artystyczny, w którym przedstawiła szkołę z nutką humoru. Uczniowie również podziękowali za wytrwałość, cierpliwość i trud nauczycieli w codziennej pracy, wręczając wszystkim czerwone róże.

Inf. Justyna Konopacka