W dniu 21 czerwca na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się „Rozpoczęcie wakacji”. W imprezie udział wzięło około trzysta osób z terenu gminy Tolkmicko oraz gmin sąsiednich.
Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku wraz z partnerami takimi jak: Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Tolkmicku.
Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Starosty Elbląskiego, który objął wydarzenie swoim patronatem.
Wakacje rozpoczęliśmy od występów dzieci z dwóch grup wiekowych, uczęszczających na zajęcia taneczne odbywających się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku. Następnie przeszliśmy do wspólnego oglądania meczu Polska – Austria, gdzie zgromadzili się wierni kibice z Tolkmicka i okolic. Dodatkowo w dniach 16 i 25 czerwca odbyły się dwie „Strefy kibica”, na które łącznie przybyło około 300 osób.
Z pozyskanych funduszy mogliśmy zapewnić dzieciom darmowe atrakcje na dmuchanych zamkach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapewnione zostały też stoiska gastronomiczne, na których dostępne były pierogi, gulasz, bigos, wata cukrowa oraz popcorn. Zorganizowano strefę rodzinną, na której główną atrakcją były wspomniane dmuchańce, plecenie kolorowych warkoczyków oraz malowanie twarzy.
Po zakończonym meczu obyła się dyskoteka pod gołym niebem, na której wystąpili lokalni DJ-owie Fluffy oraz Wajs. Gościem specjalnym był DJ Hazel, polski DJ i producent muzyczny, który po 3 miesiącach gry w warszawskich klubach zdobył mistrzostwo Polski DMC w kategorii „miksowanie do tańca”, a w 2001 roku zdobył tytuł Wicemistrza Europy zajmując II miejsce w Mistrzostwach Europy DJ-ów w Niemczech. Jego występ zgromadził tłum fanów, którzy wspólnie bawili się przy muzyce techno, house, hardstyle, trance itd.

Info: Patrycja Herbreder