Plener malarski pt.: „Zielono mi” zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku dnia 19 czerwca 2024 roku to wyjątkowe wydarzenie, które łączy sztukę z integracją społeczną, rozwojem osobistym oraz aktywnym wypoczynkiem.

W wydarzeniu udział wzięły zaprzyjaźnione placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy w Elblągu ul. Zamkowa, Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” we Władysławowie oraz oczywiście nasi uczestnicy. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu Ewa Jussis wraz z pracownikami. Dzięki jej uprzejmości warsztaty malarskie prowadzone były pod czujnym okiem Pani Anny Karatkiewicz pracującej na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Elblągu przy ul. Komeńskiego. Pani Anna ukończyła edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych. To niezwykle utalentowana osoba, która oprócz pracy zawodowej tworzy własne prace w technice batiku, ceramice, zajmuje się również florystyką i tkaniną. Brała udział w wielu wydarzeniach artystycznych, min. w Salonie Elbląskim w Galerii El, wernisażach i wystawach. Bardzo dziękujemy, że poświęciła nam swój czas.

Podopieczni podczas spotkania mieli okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności malarskie, ale także cieszyć się twórczą atmosferą na świeżym powietrzu. Poznali różnorodne techniki malarskie tj. akryl, akwarela, szkic, malowanie na płótnie, papierze, folii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w plenerze malarskim. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, talentowi i pozytywnej energii, wydarzenie to stało się niezapomnianym doświadczeniem pełnym kreatywności.

Mamy nadzieję, ze w przyszłości będziemy mieli okazję ponownie spotkać się na równie inspirującym wydarzeniu.

Małgorzata Subocz

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy