W dniu 12 czerwca 2024 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku wzięli udział w konkursie: Pokaz Mody i Tańca „Kolorowy świat Bollywood” organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu w ramach Konkursu Artystycznego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Swoją twórczość osoby niepełnosprawne zaprezentowały na deskach sceny w Suskim Ośrodku Kultury.

Wydarzenie to zgromadziło wielu utalentowanych artystów, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Występy z 21 placówek były pełne pasji i emocji, a widownia z entuzjazmem oklaskiwała każde kolejne wystąpienie.

Nasza prezentacja opowiadała o historii miłosnej. Obejmowała takie elementy jak taniec, śpiew, muzykę i scenki teatralne. Charakteryzowała się barwnymi kostiumami i kolorowymi rekwizytami oraz ciekawą scenografią.

Mamy zaszczyt poinformować, że tegorocznym zwycięzcą konkursu został Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku. Drugie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Morągu, a trzecie miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Tradzie.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy godnie reprezentować Powiat Elbląski i gratulujemy naszym uzdolnionym artystom.

W trakcie przeglądu odbył się także konkurs plastyczny pt. „Indyjski słoń w stylu Bollywood”, w którym nasz uczestnik zaprezentował kreatywną pracę. Konkurs obejmował różnorodne techniki od malarstwa po rysunek. Każda praca była wyjątkowa i odzwierciedlała wyobraźnię jej twórcy.

Udział w przeglądzie sprzyjał rozwijaniu umiejętności społecznych i funkcji poznawczych. Był to doskonały czas na wspólne, ciekawe rozmowy, wymianę doświadczeń i nawiązywanie nowych znajomości.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w przeglądzie artystycznym. Było to dla nas niezwykle cenne przeżycie.

Magdalena Marczuk

ŚDS Przezmark