W sobotę 8 czerwca wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu ZS w Pasłęku wzięli udział w organizacji obchodów Dnia Dziecka w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych „Zakątek” oraz „Samodzielne Mieszkanie”.

Bajkowe spotkanie odbyło się w Zielonce Pasłęckiej dzięki współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Daj Nadzieję oraz pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego, pana Macieja Romanowskiego i Burmistrz Pasłęka, pani Elżbiety Wasiuk. Nasi wolontariusze malowali twarze, zaplatali kolorowe warkoczyki. Każdy uczestnik, który wziął udział w przygotowanych przez wolontariuszy zadaniach, mógł powalczyć o ciekawe nagrody. Bajkowy Dzień Dziecka był nie tylko cenną lekcją odpowiedzialności i okazją do rozwinięcia umiejętności współpracy, ale także przyniósł wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanych zadań. Niecodzienne spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a uśmiech dzieci był najlepszą formą podziękowania za zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Żródło: Zespół Szkół w Pasłęku