Ponad 76 rodzin z powiatu elbląskiego sprawuje pieczę zastępczą nad prawie 120 dziećmi. Okazją do ich integracji był doroczny piknik, który został zorganizowany 22 maja w Nadbrzeżu w ramach Dnia Rodziny.

Celem imprezy była integracja oraz budowanie pozytywnej atmosfery wokół rodzinnej pieczy zastępczej. W pikniku brali udział: Pan Tomasz Domżalski - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Pan Mariusza Kiełtyka – kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim oraz Pan Grzegorz Dawidziuk – dyrektor Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku. W wydarzeniu poza rodzinami zastępczymi uczestniczyli również wychowankowie i wychowawcy Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Pasłęka i Zielonki Pasłęckiej. Organizatorzy dla swoich milusińskich i ich opiekunów przygotowali mnóstwo atrakcji. Było ognisko z pieczonymi kiełbaskami, słodka wata cukrowa, popcorn i owoce. Podczas festynu stoły uginały się od słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze z naszego powiatu. Dodatkowo puszczaliśmy bańki mydlane, graliśmy w piłkę nożną, robiliśmy tatuaże oraz Pani Alicja malowała dzieciom buzię.

Dzięki uprzejmości Zakładu Aktywności Zawodowej, która udostępniła sprzęt wodny uczestnicy mogli korzystać bezpłatnie z rowerków wodnych i kajaków.

Pogoda nam dopisała i uczestnicy festynu bawili się świetnie. Dzień Rodziny udał się wspaniale! Już czekamy na następny.

Sponsorzy i darczyńcy pikniku:

Awangarda Beata Wojtal, Mariusz Soboń

Zakład Produkcji Tektury i Opakowań Arkadiusz Cebula

Sołectwo Węzina - Dłużyna

Wszystkim zaangażowanym w festyn serdecznie dziękujemy!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu