Motywem tegorocznego Konkursu Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością „MODNIE, MUZYCZNIE, KOLOROWO” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Suszu, w dniu 23 maja 2023 roku było hasło przewodnie: „Hej wesele” oraz „Weselna kartka z życzeniami”.

Priorytetowym celem spotkania była integracja osób ze Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zaprezentowanie twórczości artystycznej: wokalnej, tanecznej, form teatralnych w ramach wstąpień scenicznych oraz umiejętności plastycznych w samodzielnym przygotowaniu ozdobnej kartki.

Możliwość zaprezentowania się uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku przed szeroką publicznością było ogromnym przeżyciem. Uczestnicy przy oprawie muzycznej, za pomocą gestów i ruchów opowiedzieli historię weselną w stylu hinduskim, pokazując tym samym namiastkę zwyczajów i obyczajów panujących w Indiach. Swoim występem zdobyli uznanie jury, zajmując zaszczytne III miejsce. W konkursie wzięły udział 22 ośrodki z województwa warmińsko-mazurskiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczestników i ich artystycznych możliwości, pomimo wielu ograniczeń.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Małgorzata Subocz