I Nagroda XXVIII Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych oraz Indeks Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na studia stacjonarne na Wydziale Rysunku i Malarstwa.

Justyna Kanownik, Stypendystka Starosty Elbląskiego, otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Elbląg - a pod czujnym okiem Karoliny Kardas i Filipa Kampki, w szkolnej pracowni rysunku i malarstwa szlifuje swój talent od 3 lat. Rychwał to domknięcie pewnego etapu. Udział Uczniów szkoły w plenerach to wyróżnienie dla nich samych, ale również dla Nauczycieli. Doceniamy te doświadczenia i chętnie z nich korzystamy.Serdecznie gratulujemy Justynie i jej artystycznym opiekunom.

"Plener odbył się w agroturystyce w gminie Rychwał. Już od rana byliśmy pochłonięci malarstwem w plenerze, a wieczorem odbywały się zajęcia z rysunku prowadzone przez profesorów. Jestem bardzo wdzięczna za korekty i czas profesorów z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy mieli wpływ na mój sposób myślenia o obrazie. Podczas pobytu poznałam wielu utalentowanych młodych ludzi z zaskakującym i indywidualnym procesem tworzenia, z którymi mam nadzieję, że spotkam się na uczelni wyższej. " - oto tekst napisany przez Justynę Kanownik.

Link do filmu: Młodzi malarze walczą o indeksy na plenerze w Grochowach - YouTube

info: LSP