„Jesteśmy razem” – to przewodnie hasło Festynu Rodzinnego, który po 2-letniej przerwie powrócił do harmonogramu imprez kulturalno – rozrywkowych w Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie. Dnia 23 czerwca 2022 r. na zabawę integracyjną przybyli mieszkańcy DPS w Tolkmicku, uczestnicy ŚDS w Przezmarku, uczestnicy ŚDS „Lazarus” w Elblągu, mieszkańcy DPS „Niezapominajka” w Elblągu, uczestnicy WTZ przy DPS „Krokus” we Władysławowie, oraz co naturalne, mieszkańcy DPS „Krokus”.

Specjalnie na tę okoliczność zostały przygotowane liczne atrakcje zarówno kulinarne jak
i rekreacyjne. Wydarzenie miało miejsce w plenerze na zielonych terenach wokół DPS; pogoda jak na lato przystało była piękna i słoneczna, natomiast ogrody zmieniły się nie do poznania – liczne kolorowe dekoracje, bukiety z piwonii „cieszyły oko” i nadały odświętny charakter. Spotkanie rozpoczął Dyrektor DPS „Krokus” Pan Tomasz Jastrzębski, który powitał przybyłych gości, oraz gości honorowych, którzy zaszczycili swoją obecnością ten rodzinny event, a w szczególny sposób: Wicestarostę Elbląskiego – Pana Ryszarda Zająca, Przewodniczącą Rady Powiatu w Elblągu – Panią Genowefę Kwoczek, Dyrektora PCPR w Elblągu – Pana Tomasza Domżalskiego oraz Dyrektorów zaprzyjaźnionych Placówek.

Przy akompaniamencie muzyki na żywo oraz zespołu wokalnego „Lazurki” z ŚDS w Elblągu biesiadnicy chętnie przystąpili do wspólnej zabawy. Staropolskim zwyczajem nie mogło zabraknąć „smacznego jadła”. Była grochówka na boczku pachnąca majerankiem, kiełbasa z grilla, pieczona w folii kaszanka, ale największym powodzeniem cieszyła się pajda chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym. Nie brakowało również pysznych domowych wypieków, ciasteczek oraz aromatycznej kawy. Dla ochłody w ten upalny dzień serwowane były także soczyste arbuzy. Ważnym elementem festynu było stoisko plastyczno - artystyczne z wyrobami rękodzielniczymi takimi jak: makramy, aniołki z drewna, obrazy ręcznie malowane, które budziło duże zainteresowanie, a przygotowane zostało przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus”. Jedną z atrakcji imprezy była fotobudka, która zapewniła świetną zabawę i wyjątkową pamiątkę w postaci zdjęcia. Wśród licznych rekwizytów były peruki, kapelusze, okulary, maski etc. Wystarczyło wybrać coś dla siebie i stanąć przed obiektywem.

W tym wyjątkowym czasie, w anturażu humoru i rozrywki, zebrani goście mogli uczestniczyć we wspólnej integracji, zacieśnianiu więzi, nawiązywaniu nowych znajomości, a także poczuć się częścią jednej wspólnej rodziny.

Alina Gajewska – instruktor k.o

.