Przejdź do treści.

Nasze szkoły znalazły się w nowej sytuacji. Zagrożenie zarażeniem koronawirusem to trudny egzamin zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów i ich rodziców. Placówki oświatowe od 12 marca nie prowadzą zajęć w typowej formie. Nauka prowadzona jest teraz za pośrednictwem internetu. Od 25 marca obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej o zdalnym nauczaniu.
W jaki sposób realizować nauczanie na odległość, prowadzić lekcje online, prace domowe wysyłać poprzez dzienniki elektroniczne? Co robić by wesprzeć naszych uczniów? Pomagać rodzicom, którzy też nie są przygotowani do spełniania swoich obowiązków w tak trudnych warunkach ( izolacja społeczna, organizowanie warunków do pracy i nauki w domu, praca zdalna lub utrata pracy i ogromna obawa o przyszłość rodziny). Jak wesprzeć innych gdy brak jest bezpośredniego kontaktu z uczniem i rodzicem? To pytania, które pojawiają się w nowej rzeczywistości i po uporaniu się z nimi jednego dnia z ogromnym natężeniem powracają w dniu następnym. I to Wy musicie na nie odpowiedzieć i poradzić sobie ze wszystkimi nowościami.

Drodzy nauczyciele, w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach to właśnie Wy wymagacie szczególnego zaopiekowania. Jak każdy z nas macie prawo do przeżywania frustracji. Na pewno pojawiają się w Waszych głowach „trudne” myśli i co zatem idzie przeżywacie „trudne” uczucia. Są to uczucia towarzyszące wszystkim ludziom żyjącym w niepewności i zagrożeniu.

Drodzy Państwo, chcemy choć trochę Was wesprzeć.
Na naszej stronie internetowej umieszczamy materiały informacyjno – pomocowe. Zapraszamy do ich lektury. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego z nami. Grafik dyżurów znajduje się na stronie Poradni. Będziemy dyżurować - różni specjaliści – dla Was - gotowi odpowiedzieć na Wasze pytania i wątpliwości. Może wspólnie uda się nam wypracować konstruktywne rozwiązania istniejących problemów. Albo choć o drobinę zniwelować emocjonalne - niekorzystne skutki zagrożenia epidemiologicznego.

Mamy też propozycję wsparcia Waszych uczniów w czasie izolacji i braku możliwości kontaktów „ twarzą w twarz”. Możecie swoim wychowankom podpowiedzieć, że mogą swoje uczucia i emocje wyrazić np. w formie prac plastycznych, które następnie mogą przesłać w formie zdjęcia do Państwa. Tego rodzaju ekspresja często pomaga w zrozumieniu siebie i odzyskaniu spokoju. Będziecie Państwo mogli spojrzeć na to jakie emocje aktualnie towarzyszą Waszym uczniom. Będziecie też mieli możliwość przekazania im wspierającego komunikatu zwrotnego. Następnym krokiem może być stworzenie galerii prac plastycznych. Takiej Waszej, bardzo emocjonalnej platformy kontaktu, wymiany i wsparcia.

Pomysł wyrażania uczuć i emocji w związku z zaistniałą sytuacją proponujemy też Państwu. Możecie także tworzyć prace ( plastyczne, literackie i inne wg uznania i pomysłu Państwa) i w formie elektronicznej przesyłać do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku na adres j.strzelecka@ppp-paslek.pl.

W przypadku nadsyłania prac prosimy o zawarcie informacji czy możemy te prace lub ich fragmenty ewentualnie publikować na stronie Poradni, czy też prace służą wyłącznie do zdalnej komunikacji z nami.

Drodzy Nauczyciele, gratulujemy Wam siły, kreatywności i zaangażowania w tym trudnym czasie.

Trzymajcie się mocno !!!

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski