Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Wypromuj swoją Małą Ojczyznę”, skierowanego do uczniów I i II klas ponadgimnazjalnych.

Celem tego konkursu jest ukazanie możliwości rozwoju gospodarczo-turystycznego „Małych Ojczyzn” sołectw, gmin, powiatów, regionów) ich piękna i różnorodności, a także popularyzacji regionów w kraju i za granicą.

Zadaniem wszystkich uczestników będzie przygotowanie pracy multimedialnej, promującej swój ojczysty region. Prezentacje należy przesyłać na nośniku elektronicznym pod adres lokalnych organizatorów projektu do dnia 21 maja 2010 r. Każda szkoła biorąca udział w konkursie może nadesłać maksymalnie dwie prace. Główną nagrodą za udział w konkursie jest wyjazd do Brukseli. Nagrodzone prace uczniów zostaną zaprezentowane przez laureatów na forum Parlamentu Europejskiego.

Patronat honorowy objął Bronisław Komorowski Marszałek Sejmu RP oraz Elżbieta Bieńkowska Minister Rozwoju Regionalnego.

Szczegóły przedmiotowego przedsięwzięcia wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej www.wypromujmalaojczyzne.pl