Dobrych wiadomości nigdy dość. Uczennice i uczniowie wypoczywają po wytężonej pracy na założonych wakacjach a do szkoły docierają dobre waidomości o sukcesach naszych uczennic i uczniów, którzy brali udział w konkursach w minionym roku szkolnym.

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, Magdalena Józefowicz otrzymała wyróżnienie w VIII MIĘDZYNARODOWYM BIENNALE MINIATUR pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Melchior Wańkowicz – o Polsce i Polakach”, który odbywał się w Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie liceów plastycznych z Polski a także młodzież z Litwy, Rumunii, Indii, Wenezueli, Azerbejdżanu. Celem Biennale było poznanie historii życia i twórczości wybitnego reportażysty i pisarza Melchiora Wańkowicza i stanowiło doskonałą okazję prezentacji dokonań twórczych z dziedziny malarstwa, grafiki, sztuki włókna oraz małych form rzeźbiarskich.

Jury Biennale pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Purczyńskiego z Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi wyróżniło pracę Magdy pod tytułem „Cukier krzepi” w kategorii formy przestrzenne Magda pracowała pod kierunkiem Pani Moniki Walas.

Uroczysty wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu.

Gratulujemy Magdzie i opiekunowi artystycznemu oraz wszystkim uczennicom i uczniom biorącym udział w Biennale.

LSP GG