W dniach 5-6 lipca odbył się w Aniołowie XIX Zlot Miłośników Aniołów. Wydarzenie patronatem objęli Starosta Elbląski i Burmistrz Pasłęka. Wzięli w nim udział zacni goście, wśród nich politycy, przedstawiciel Marszałka Województwa i Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz włodarze i liczne grono gości z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Realizowane było przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zarząd Powiatu Elbląskiego i Gminę Pasłęk.

Skierowane było do miłośników i twórców aniołów oraz aktywnych grup mieszkańców głównie z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego.   Atrakcją Zlotu były prezentacje na stoiskach, na scenie i podczas parady. W Zlocie wzięło udział 5 zespołów, 17 miejscowości i organizacji oraz 10 rękodzielników tworzących anioły. Gośćmi specjalnymi były delegacje z partnerskich wiosek z Francji i Niemiec. Najciekawszym prezentacjom przyznane zostały nagrody w postaci talonów ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Inicjatywa poprzedzona była plenerem artystycznym w ramach współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury oraz działaniami w ramach konkursu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Oko promocji” w zakresie #GenWarmiiiMazur.

Wydarzenie wspierane było finansowo przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Olsztynie.

Info: Halina Cieśla