Tegoroczne międzynarodowe zawody Elite Cheerleaders Championship rozegrane zostały w dniach 18-20.05.2024 jak zawsze na terenie parku rozrywki MOVIE PARK GERMANY wytwórni Warner Bros. i zgromadziły ponad 7000 zawodników różnych narodowości.

Team SPARKLES ( Iskierki ) jako jedyna drużyna na całych zawodach z Polski reprezentowała miasto Pasłęk i rywalizowała w kategorii PeeWee dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Startowaliśmy do rywalizacji o pierwsze miejsce z 11 innymi doświadczonymi zespołami.

Nasz wyjazd został objęty patronatem honorowym Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Wojewody Warmińsko -Mazurskiego

Cała organizacja naszego wyjazdu była zaplanowana co do ostatniej minuty. Nasz zespół ubrany w jednakowe drużynowe dresy, kokardy Polski oraz jednakowe walizki wzbudzał ogromne zainteresowanie podczas całej podróży samolotem, w mieście Dortmund ale i w samym parku.

19 Maja 2024 15 zawodników ( Natasza Paluch, Aleksandra Koroś, Julia Adamowska, Julia Brzozowska, Gabriela Żuk, Gabriela Hulanicka, Nela Zielińska, Lena Wawer, Zuzia Stolarwicz, Aleksandra Łabuńska, Michalina Burek, Lialina Mrachlewcz, Nadia Kalinowska, Zosia Kapała ,Pola Kołakowska) oraz trzech trenerów (Agnieszka Lejman, Daria Borkowska, Klaudia Lejman) wyleciało do Dortmundu gdzie znajdował się nasz hotel. Popołudniu tego samego dnia zespół został już zameldowany i otrzymał specjalne wejściówki na teren parku i teren zawodów. Niedzielny czas minął nam na relaxie i korzystaniu z atrakcji parku ponieważ nasz start został zaplanowany na poniedziałek.

20 maja już od porannych godzin zaczęły się przygotowania do występu. Z hotelu wyszliśmy 10:30 już gotowe, ubrane, uczesane i zmotywowane. Od 12:40 zaczął się nasz czas oczekiwania i przejścia kolejnych etapów:

13:00 rozgrzewka zespołu –czas na rozciągnięcie, rozgrzanie mięsi przed próbą

13:10 Przerwa na wodę –krótka przerwa na uzupełnienie płynów

13:13 próba parkietu(5min) – możliwość zatańczenie całego układu choreografii do muzyki wraz z poprawkami

13:40 oczekiwanie na start – o tej godzenie musieliśmy znajdować się już w innym miejscu. Występy odbywały się w STUDIO7 gdzie przygotowana była specjalna scena i widownia oraz cała dekoracja.

Od rana do wieczora przez trzy dni można było oglądać relacje live z występów oaz ceremonii rozdania nagród na kanale YT

13:54 występ- z przyczyn od nas niezależnych i nie wiadomo jakich w połowie transmisji nasi kibice niestety nie mogli zobaczyć naszego występu. Nastąpiła mała przerwa prawdopodobnie spowodowana przeciążeniem serwerów.

Ostatecznie pokonaliśmy dwa zespoły ze Słowenii oraz jeden z Niemiec zajmując 9 miejsce. Rywalizacja była bardzo wyrównana i różnice pomiędzy wyższymi miejscami to tylko 1 pkt więc nie wiele zabrakło naszemu zespołowi który w takich zawodach brał udział pierwszy raz do zespołów które są już tam weteranami. Pierwsze trzy medalowe miejsca zajęły drużyny z Ukrainy. Otrzymaliśmy wiele informacji zwrotnych co należy poprawić i zmienić aby za rok zdobyć lepsze miejsce. Całe wydarzenie było bardzo emocjonujące i stresujące. Zrobiło na nas ogromne wrażenie. Już wiemy ze za rok tez tam będziemy.

Cała relacja naszego wyjazdu można zobaczyć w mediach społecznościowych Facebook raz instagram - ENERGY DANE PASŁĘK

W przyszłym roku wyjadą dwie nasze drużyny ECC PeeWee oraz ECC Junior oba w kategorii Dance.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Staroście Elbląskiemu Panu Maciejowi Romanowskiemu.

Info: Stowarzyszenie Energy Cheerleaders