Dnia 20 maja 2024 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku, którego organem prowadzącym jest Powiat Elbląski, w związku z rozpoczynającym się Tygodniem Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Elbląg nadaje TON” orgaznizowanym przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, wzięli udział w kolorowym przemarszu ulicami Elbląga spod Urzędu Miasta pod Ratusz Staromiejski. Obok osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów, w tym wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta Elbląg. Prezydent Elbląga Pan Michał Missan uroczyście przekazał osobom z niepełnosprawnościami klucze do bram miasta. W ich rękach pozostaną one przez najbliższy tydzień.

Uczestnicy Naszego Domu wyposażeni byli w okolicznościowe transparenty, kolorowe peruki oraz instrumenty muzyczne, które rozbrzmiewały głośno i radośnie.

Uczestnictwo w takim przemarszu przyczynia się do budowania bardziej otwartego i wrażliwego społeczeństwa, które lepiej rozumie potrzeby i prawa osób niepełnosprawnych.

Źródło: ŚDS Przezmark