Przejdź do treści.

W dniu dzisiejszym, podczas obrad ostatniej Sesji Rady Powiatu kadencji 2018-2024 nie zabrakło podziękowań ze strony Radnych Powiatu Elbląskiego skierowanych w stronę Dyrektorów oraz Kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych a także do wszystkich Pracowników Starostwa Powiatowego w Elblągu za codzienny trud, wysiłek, zaangażowanie i ciężką pracę, która przyczyniła się do wielu inwestycji i zrealizowanych projektów na rzecz dobra mieszkańców powiatu.

Ostatnie lata to okres ciągłych inwestycji w powiecie elbląskim. Priorytetowo potraktowano rozwój służby zdrowia. Szpital Powiatowy w Pasłęku nie odbiega od standardów europejskich XXI wieku i dodatkowo jest beneficjentem trzech dużych projektów. Najpierw wybudowano budynek na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii, zmodernizowano Oddział Chorób Wewnętrznych, oddano do użytku Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej oraz Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego a z początkiem bieżącego roku rozpoczęło się udzielanie świadczeń w zakresie badań TK w nowej pracowni tomografii komputerowej.

Łącznie w tej kadencji Powiat Elbląski pozyskał na inwestycje ponad 100 milionów złotych ze środków zewnętrznych. Znaczne środki z tej puli, zostały przeznaczone na rozwój oświaty. Rozbudowano Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, trwa termomodernizacja wraz z rozbudową i przebudową Zespołu Szkół w Pasłęku oraz budowa hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku otrzymała nową siedzibę oraz kompleksowe wyposażenie. Podczas mijającej kadencji zmodernizowano ponad 120 km dróg. Koszty związane z inwestycjami i zakupem sprzętu do utrzymania dróg wyniosły ponad 117 milionów złotych.    

  

Magdalena Federewicz

Rzecznik Prasowy Starosty Elbląskiego

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski