Przejdź do treści.

W poniedziałek (15 maja) uroczyście otwarto w pasłęckim szpitalu nowy oddział rehabilitacji stacjonarnej dla dorosłych oraz ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Oddział będzie przyjmował przede wszystkim dorosłych pacjentów z chorobami układu mięśniowego i kostnego. Cena całej inwestycji to około 8,6 mln zł. Prace budowlane kosztowały 7,8 mln zł, a sprzęt, czyli m.in. urządzenia do rehabilitacji, meble, nowy agregat prądotwórczy 800 tys. zł. 

Nowy oddział to 25 łóżek dla pacjentów dorosłych wymagających rehabilitacji ogólnoustrojowej, ale także ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci (15 lóżek) z zaburzeniami wieku rozwojowego. Ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci na terenie pasłęckiego szpitala już działa, ale jak mówi prezes Iwona Chełchowska, „placówka chce stworzyć jak najlepsze warunki udzielania świadczeń i zapewnić wyższy komfort pacjentom”.

Maciej Romanowski, starosta elbląski wspomniał o kolejnych planowanych inwestycjach w pasłęckim szpitalu. - W trakcie są prace nad adaptacją aparatu tomografii komputerowej. Marzy się nam nowy budynek dla powiększonego zakładu opiekuńczo leczniczego, a w przyszłości pawilon poradni specjalistycznych wraz z mieszkaniami dla młodego pokolenia medycznego przy ul. Partyzantów w Pasłęku - mówił Maciej Romanowski.

- Rehabilitacja to kierunek bardzo ważny, a zapotrzebowanie na nią wzrasta. Cieszę się, że będzie to drugi po Górowie Iławeckim rozwijający się w tym kierunku ośrodek w regionie elbląskim naszego województwa – podkreślił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Po uroczystym otwarciu inwestycji można było zwiedzić nowy budynek. Już 16 maja do nowego oddziału rehabilitacji stacjonarnej dla dorosłych w Pasłęku przyjętych zostanie pierwszych trzynastu pacjentów.

Podczas otwarcia oddziału odsłonięto również tablicę upamiętniająca Witolda Żaka, wieloletniego lekarza pracującego w pasłęckim szpitalu oraz pierwszego przewodniczącego Rady Powiatu w Elblągu.

info: portel.pl

Fot. Mikołaj Sobczak, portel.pl

 

 

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski