4 Mistrzostwa Polski Cheerleaders z powodu pandemii zostały przesunięte z roku 2020 na 2021 i odbyły się w dniach 06-09 maja. Łącznie w zawodach wzięło udział 2,5 tysiąca zawodników. Zmagania trwały aż 4 dni od porannych do nocnych godzin.

Reprezentacja Pasłęka liczyła 20 osób i wzięła w nich udział wystawiając do rywalizacji 2 Mini Formacje oraz 6 duetów w kategoriach Freestyle Pom. Był to nasz pierwszy start w tak prestiżowych zawodach. Ze środków przekazanych od Starostwa opłaciliśmy częściowo busa który zabrał dzieci na zawody. Resztę środków pozyskaliśmy sami.

Freestyle POM -kategoria w której rywalizowaliśmy łączy ze sobą taniec, wysokie skoki, akrobatykę, gimnastykę oraz ukazanie silnych, prostych rąk.

*Freestyle Pom Junior młodszy (dzieci w wieku od 7 do 11 lat) Mini drużyny tu nasz zespół rywalizował z 9 innymi drużynami i w rezultacie uzyskał awans do finału zajmując 6 miejsce. Wielki sukces i wyróżnienie że już za pierwszym staterem w naszej historii udało się nam awansować do finału zostawiając w tyle 3 zespoły. Otrzymaliśmy bardzo ważne dla nas komentarze od sędziów które mówią iż jesteśmy bardzo dobrze zapowiadająca się grupą.

*Freestyle Pom duety (dzieci w wieku od 7 do 11 lat) wystawiliśmy do rywalizacji 4 duety które zmagały się w konkurencji z 21 innymi duetami. Tu konkurencja była świetna i nie udało nam się wejść do ścisłego finału.

*Freestyle Pom Junior (dzieci w wieku od 12 do 14 lat) udział wziął również zespół który powstał dopiero w roku 2021 Diamonds. Juniorki miały do pokonania aż 11 zespołów. Konkurencja była powalająca i niestety nie dostały awansu do finału.

*Freestyle Pom Junior duety (dzieci w wieku od 12 do 14 lat) w tej konkurencji wystawiliśmy 2 duety które rywalizowały z 27 duetami. Niestety również nie uzyskały awansu do finału który byłby przepustką reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i Świata w 2022 roku.

Całe wydarzenie zorganizowane było przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders którego jesteśmy członkami od 2018 roku. Transmitowane było poprzez Live Stream oraz TVP 3 Kielce. Partnerami byli

-Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

-ICU

-ECU

-Kielecki Teatr Tańca

-Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

-Polska Federacja Tańca

Wyjazd w części finansowany był przez Powiat Elbląski dzięki objęciu Patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego.

Energy Cheerleaders Pasłęk