Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pandemia nie zatrzymała eliminacji okręgowych. 23 kwietna 2021 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkół średnich startowali w 11 blokach tematycznych. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w bloku produkcja zwierzęca, reprezentowali uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu - Józef Grzębski uczeń klasy III i Krystian Ćwikliński uczeń II klasy. Poziom wiedzy i umiejętności uczniów był bardzo wysoki. Krystian Ćwikliński zajął IV miejsce, natomiast Józef Grzębski - miejsce VIII .

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania do olimpiady. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Info ZSEiT: Anna Błaszczyk