Już po raz trzeci od czasu wprowadzenia ostatniej reformy administracyjnej kraju, w dniu 3 listopada 2008 r., delegaci z miasta Elbląga i powiatu elbląskiego spotkali się, aby dokonać podsumowania działalności Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz wybrać władze organizacji na kolejną kadencję.

Zjazd delegatów był też okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień przyznanych działaczom Elbląskiego SZS. Minister Sportu i Turystyki przyznał odznaki „Za zasługi dla sportu” następującym osobom propagującym kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży w powiecie elbląskim:

- odznaka srebrna , Zygmunt Drażba , prezes UKS Zakrzewo , od wielu lat organizator m.in. Powiatowej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków;
- odznaki brązowe:
- Małgorzata Zalewska , wieloletnia działaczka i trener UKS Bauda Milejewo;
- Jan Durka , prezes UKS Syrenka Młynary;
- Marek Piepiórka , sekretarz UKS Tajfun Gronowo Elbląskie
Zarząd Główny SZS w Warszawie przyznał również medal „Przyjaciel Sportu Szkolnego” Leopoldowi Skowrońskiemu, właścicielowi Fabryki Okien PCV „Pol-Plast” za pomoc udzieloną Zielonej Szkole ESZS w Sztutowie.
Przewodniczący ustępującego zarządu Związku podziękował za wieloletnią pracę na rzecz sportu szkolnego panu Mieczysławowi Pleśniakowi, wspaniałemu pedagogowi, wychowawcy całych pokoleń uczniów, niezrównanemu trenerowi i działaczowi SZS. Delegaci przez aklamację przyjęli wniosek o nadanie Mieczysławowi Pleśniakowi tytułu honorowego przewodniczącego ESZS.
Delegaci dokonali wyboru władz ESZS na kolejną kadencję. Prezydium zarządu ukonstytuowało się w następującym składzie:
- przewodniczący: Henryk Rudak,
- wiceprzewodniczący urzędujący: Janusz Pająk,
- wiceprzewodniczący ds. sportu masowego: Zdzisław Petrycki,
- wiceprzewodniczący ds. sportu kwalifikowanego: Andrzej Rusznicki.
Ponadto delegaci udzielili ustępującemu zarządowi absolutorium oraz dokonali wyboru swoich przedstawicieli na Wojewódzki Zjazd SZS.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego