foto005

To już kolejny wyjazd uczniów na zagraniczne staże zawodowe w ramach projektu ERASMUS+ „Nowe umiejętności kluczem do sukcesu”.

Tym razem, w sobotę 19.05.2024 roku, 14 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wraz z opiekunami wyruszyło na dwutygodniowe staże zawodowe do Rimini. W ramach odbywanych staży młodzież kształcąca się w zawodach technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz ucząca się w branżowej szkole I stopnia w zawodach mechanik samochodowy i mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych będzie miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz nabywania nowych doświadczeń zawodowych i kulturowych.

Młodzież do wyjazdu przygotowywała się już od kilku miesięcy. Uczestniczyła w warsztatach z języka włoskiego, rozwoju osobistego i integracji oraz w spotkaniach z  doradztwa zawodowego. Zajęcia te pomogą uczniom w zaadaptowaniu się w nowym miejscu i otworzenie się na nowe doświadczenia.

Podróż rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już o 1:30. Grupa wyruszyła z Pasłęka na lotnisko do Warszawy Modlin, gdzie dotarła po godzinie 4:00. Kolejnym etapem podróży był wylot o 7:45 do Bolonii, a następnie podróż autokarem bezpośrednio do Rimini. Po zameldowaniu w miejscu zakwaterowania młodzież posiliła się i wyruszyła na wstępne zapoznanie się z miastem.

Następnego dnia odbyło się spotkanie organizacyjne w biurze partnera - SISTEMA TURISMO, gdzie młodzież została zapoznana z celami, jakie będzie miała do osiągnięcia podczas praktyk oraz z zasadami funkcjonowania w miejscu pracy. Tego samego dnia już część uczniów udała się na spotkanie z pracodawcami.

Wrażenia młodzieży będą relacjonowane w postach na Facebooku szkoły, dlatego zapraszamy do śledzenia informacji, aby na bieżąco wiedzieć, jak uczniowie radzą sobie w nowych warunkach.

Projekt finansowany z Unii Europejskiej w kwocie 52 552 euro.