Pobyt uczniów na stażu zawodowym w Portugalii, w urokliwej miejscowości Setubal, to nie tylko okazja do pracy, ale także do odkrywania piękna kraju i spędzania czasu na niezapomnianych przygodach.

Setubal, położony na zachodnim wybrzeżu Portugalii, jest doskonałym miejscem do połączenia pracy z rozrywką. Choć dni spędzane na stażu mogą być intensywne, to z pewnością nie brakuje czasu na odkrywanie okolicznych atrakcji i relaks w otoczeniu natury.

Jedną z najbardziej pamiętnych chwil podczas wolnego czasu było zwiedzanie stolicy Portugalii, Lizbony. Miasto to - pełne historii, urokliwych zaułków i imponujących zabytków, zachwyciło nas swoją atmosferą i pięknem architektury.

Ale nie tylko Lizbona urzekła nas swoimi walorami. Sam Setubal również okazuje się miejscem pełnym niespodzianek. Spacerując jego urokliwymi uliczkami, możemy poczuć klimat portugalskiej kultury i tradycji. Lokalna kuchnia, z wyjątkowymi owocami morza i świeżymi rybami, zaskakuje nas swoim bogactwem smaków.

Jednak prawdziwym klejnotem okolicy okazała się plaża Arrabida. W weekend mieliśmy okazję wyruszyć na kajaki i podziwiać piękne widoki, jakie oferuje wybrzeże Portugalii. Droga prowadząca do plaży zapierała dech w piersi swoim malowniczym krajobrazem, a kajakowa wyprawa była niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło nam poczuć siłę i piękno natury.

Spędzając wolny czas podczas stażu w Setubal, odkrywamy nie tylko bogactwo kulturowe i przyrodnicze Portugalii, ale również możliwości, jakie daje nam życie w tym urokliwym miejscu.

Info. ZS Pasłęk