W niedzielę 28 maja na terenie zbiornika wodnego Zakrzewko II w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci organizowane przez Koło PZW Nr 14 w Pasłęku z okazji Dnia Dziecka. Zawody te organizowane są od ponad 30 lat i nadal cieszą się wielką popularnością wśród dzieci o czym świadczy bardzo duża frekwencja na każdych z nich. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie od wczesnego rana do godziny 9,oo zapisało się 194 uczestników, którzy podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe. Przy zapisach wszystkie dzieci otrzymały napoje, soczki, batoniki i słodycze. Po zakończeniu zapisów wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie łowienia. Przed rozpoczęciem głos zabrał prezes Koła PZW w Pasłęku Przemysław Klarecki, który przywitał wszystkich przybyłych i przedstawił zaproszonych gości w osobach: Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Prezes Zarządu Głównego PZW Beata Olejarz, Radny Powiatu Elbląskiego Tomasz Rozenbajger, Prezes ZO PZW w Elblągu Dariusz Trzciński, Radni Pasłęka Mariusz Ficak i Jan Świderski, Prezes Banku Spółdzielczego w Pasłęku Wojciech Żylis. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy rozeszli się wzdłuż brzegu jeziora i czekali na sygnał do rozpoczęcia łowienia. Pierwsza grupa 4-7 lat łowiła przez jedna godzinę, druga grupa 8-12 lat dwie godziny a trzecia grupa 13-18 lat trzy godziny. Najmłodsza grypa wiekowa do trzech lat brała udział w zabawach przy pompowanych zamkach oraz innych rozrywkach. Po zakończeniu łowienia przez poszczególne grupy dzieci częstowane były bułką i gorącą kiełbaską z grilla, lodami, popkornem oraz wata cukrową. Otrzymywały też słodkie bułki i napoje oraz słodycze. Po otrzymaniu wyników od sędziów ustalono najlepszych i tak:

Grupa wiekowa 4-7 lat

1. Michał Golański – 17 ryb
  2. Hubert Godzieba – 14 ryb
  3. Julia Prusinowska – 9 ryb

Grupa wiekowa 8-12 lat

1. Liwia Wyżlic – 42 ryby
  2. Tomasz Kłoskowski – 28 ryb
  3. Dawid Zalman – 15 ryb

Pierwsza trójka w tej grupie otrzymała puchary oraz nagrody ufundowane przez wiceprezesa ZO Elbląg ds. młodzieży Teresę Konopka.

Grupa wiekowa 13-18 lat

1. Małgorzata Zajączkowska – 28 ryb
  2. Alan Mundzia – 23 ryby
  3. Oliwia Zięba – 8 ryb

W tej grupie najlepsza trójka otrzymała puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Piekarnię-Cukiernię „RASZCZYK” z Pasłęka

Największą złowioną rybą był amur 39 cm złowiony przez Tomasza Kłoskowskiego, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez dyrektora MOSiR-u Pasłęk.

Przed wręczaniem nagród i upominków wszystkim uczestnikom ogłoszony został konkurs rysunkowy, którego tematem była ”Najbardziej kolorowa ryba”. Wszystkie prace zostały zabrane i wrzucone do kartonu, z którego wylosowano pięć rysunków, które zostały nagrodzone dodatkowymi nagrodami jak tablet i cztery hulajnogi. Nagrody wszystkim uczestnikom wręczali zaproszeniu goście. Impreza współfinansowana była ze środków Gminy Pasłęk, Starostwa Powiatowego w Elblągu i bardzo, bardzo wielu sponsorów, których pełną listę ogłosimy w następnej informacji na naszej stronie, a którym już dziś bardzo serdecznie dziękujemy. Bez WAS trudno by było taką imprezę zorganizować i dzięki WAM dzieci były bardzo zadowolone o czym świadczyło zadowolenie i uśmiechy na ich twarzach.

DO ZOBACZENIA ZA ROK

relacja: https://www.facebook.com/pzworgpl/videos/156739963921959/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB

Zarząd Koła