Sporo widzów i prawie 100 koni zjawiło się 20 maja w Parku Ekologicznym na Memoriale Henryka Hucza. Były to już XVI zawody Jeździeckie i XIII Memoriał poświęcony pamięci wybitnego jeźdźca z Rzecznej. W pierwszych konkursach na wysokości 50, 60, 70 i 80 cm wystartowało wielu młodych zawodników biorących udział w tzw. Lidze Jeździeckiej. Medale i flo wręczali adeptom jeździectwa zastępca burmistrza Marek Sarnowski i radny rady powiatowej Dariusz Ponichtrera.

Konkurs memoriałowy kl. N na wysokości 120 cm wygrała Paulina Kozłowska na klaczy Coli. Nasza amazonka Kasia Maksymiuk była najlepsza w konkursie kl. P z Jokerem (110 cm) i druga w konkursie kl. L (100 cm). Kasia dosiadała klaczy Blaszka. W zawodach uczestniczyły również: Amelka Antczak, Agata Przewoźniczuk, Jula Królik, Ola Skalik, Wiki Hryniewicz, Jula Szuryga i Kuba Pontus. Organizatorzy zawodów dziękują za pomoc i wsparcie sponsorom, ekipie sędziowskiej, pracownikom MOSiR – u i amazonkom z Nenii.

jp

Sponsorami wydarzenia byli:

Burmistrz Pasłęka, Starosta Elbląski, Zakład Produkcji Tektury i Opakowań Arkadiusz Cebula, Primbud – Andrzej Filaszkiewicz, Spółdzielnia Mleczarska w Pasłęku, Sklep Jeździecki Arcus z Olsztyna, MOSiR Pasłęk, MKJ Nenia Pasłęk, Paki Prints – Piotr Borysiewicz, Restauracja Parlament, Jerzy Koroblewski, Dave Desing – Dorota Klarecka, PPH Milena Górska, HEOPS – Henryk Orłowski, Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Horse Universe Elbląg oraz Szkolny Związek Sportowy z Pasłęka.

info: glospasleka.pl