Setki goli, ponad 50 rozegranych meczów oraz 150 zawodników reprezentujących aż 22 zespoły z najróżniejszych stron kraju… Tak w skrócie wyglądał Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dzieci "BRZDĄC 2023" rozgrywany w minioną sobotę 4 marca w Orzyszu, a w nim I miejsce w kategorii G-11 zajęły zawodniczki UKS Wilki Godkowo.

Reprezentacja młodej watahy z Godkowa nie miała sobie równych w rozgrywkach klas IV. Dziewczęta zakończyły turniej na najwyższym stopniu podium z kompletem zwycięstw nad – UKS Jedynką Orzysz, NOLET-em Żabi Róg, UKS Bankówka Zielonka oraz UKS Gródek. Chłopcy w kategorii B-11 turniej zakończyli na IV miejscu.

UKS Wilki: Emilia Mindza, Wiktoria Tucka, Blanka Kamińska, Barbara Flis, Magdalena Bogdańska, Ingrid Niepokojczycka. Trener Michał Dutkiewicz.

Warto wspomnieć, że unihokej w Godkowie od lat stoi na wysokim krajowym poziomie w rozgrywkach młodzieżowych, a aktualnie drużyna młodziczek z UKS Wilki Godkowo rozgrywa sezon ligowy w ramach Pomorskiej Ligi Unihokeja. Dziewczęta obecnie zajmują drugie miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski młodziczek z małą stratą do pierwszego miejsca. Turniej finałowy, który ostatecznie wyłoni najlepsze trzy drużyny premiowane awansem do MP zostanie rozegrany w dniach 1 – 2 kwietnia 2023r. w Hali Widowiskowo - Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

"Wyjazd na zawody sportowe został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Godkowie"

Foto. K.K. - MOSiR Orzysz

Info. UKS Wilki Godkowo