W sobotę 24 września młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 725 lecia nadania praw miejskich Pasłękowi. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą i kolorowym pochodem mieszkańców naszego miasta. Kolejna piękna rocznica była okazją do tego, aby przypomnieć ciekawe historie związane z Pasłękiem. Uczniowie Zespołu Szkół mieli też w tym przedsięwzięciu swój udział. Pod opieką nauczycieli z Zespołu Humanistycznego przygotowali inscenizację związaną z legendą o czarownicy Fridzie. Koncepcja przedstawienia była oparta na naśladowaniu średniowiecznych utworów wykonywanych a capella. Wykonanie ballady przez Michała Cichockiego i Julię Pośpiech zachwyciło oglądających. Była to też świetna okazja do utrwalenia regionalnych opowieści. Nasi aktorzy wzbudzili ogromny zachwyt! Gratulujemy przepięknego występu uczniom klasy IIIa i dziękujemy za pomoc wychowawcy klasy.

Info. ZS