Tegoroczne wakacje obfitowały w liczne wyjazdy, dzieci zwiedziły wiele nowych miejsc oraz odwiedziły już te znane i lubiane. Wakacje rozpoczęły się wspólnym wyjazdem do malowniczego ukochanego przez dzieci WIELA na Kaszubach, gdzie oddawały się kąpielom słonecznym oraz wodnym w Jeziorze Wielewskim, ponadto korzystały z dodatkowych atrakcji takich jak park linowy, wędrówki po lesie, wodny plac zabaw i wiele innych.

Kolejną przygodą był wyjazd na obóz do KICZYC na Śląsku, na zaproszenie Przyjaciół z Kościoła Baptystów „Boża Łaska” w Warszawie. Dzieci poznały wielu wspaniałych, życzliwych ludzi, nawiązały nowe znajomości. Czas upływał przyjemnie na grach i zabawach, warsztatach plastycznych, kąpielach w basenie i wieczornych ogniskach.

Zanim opadły emocje po obozie przyszła pora na pakowanie walizek i kolejny wyjazd, tym razem do KARPACZA. Po raz kolejny dzieci zostały zaproszenie przez Fundację Dobrych Inicjatyw na obóz terapeutyczno-sportowy, gdzie poza wspaniałą zabawą na torach saneczkowych, kąpielach w basenach Hotelu Gołębiewskim, wycieczkach po Jeleniej Górze i Karpaczu oraz górskich wędrówkach pracowały także na warsztatach z psychologiem, odgrywając własne talenty, mocne strony oraz to, nad czym warto jeszcze popracować.

Niespełna dwa dni po powrocie z Karpacza dzieci ruszyły w drogę na obóz chrześcijański do Fundacji „Radość” w WARSZAWIE. Miały okazję zwiedzić stolicę oraz brać udział w zorganizowanych zajęciach i atrakcjach.

Pomiędzy wyjazdami był czas by odwiedzić rodziny i przyjaciół czy też ugościć ich w „Zakątku”.

Wakacyjny czas minął bardzo szybko i intensywnie. Nie było czasu na nudę, dzieci są bogatsze o nowe doświadczenia, nawiązane przyjaźnie i pełne szczęśliwych wspomnień.

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim wspaniałym Przyjaciołom za możliwości jakie przed nami otworzyli.

Info: Anna Łukawska-Czyżów - Główny specjalista ds opiekuńczo-wychowawczych w Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku