Starostwo Powiatowe w Elblągu wspólnie z Dyrekcją Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu w celu wypromowania walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz historii regionu wśród dzieci i młodzieży powiatu elbląskiego organizuje kolejną, XI Olimpiadę „Przyroda i historia powiatu elbląskiego".
Rozgrywki Olimpiady przeprowadzone zostaną w formie dwóch oddzielnych turniejów dla uczniów: VI klas szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego.
Turnieje dla poszczególnych grup wiekowych zostaną przeprowadzone w terminach:
• dla uczniów klas VI szkół podstawowych - 12 maja 2011 roku
• dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych-13 maja 2011 roku
Rozgrywki odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, ul. Wojska Polskiego 36 o godz.10 00.
Zgłoszenie trzyosobowych drużyn do udziału w XI Olimpiadzie pn. „Przyroda i historia powiatu elbląskiego" należy przesyłać do Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu, ul. Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg w nieprzekraczalnym terminie do 20 kwietnia 2011 roku.
Uczestnicy konkursu oprócz rozgrywek indywidualnych, w których rozwiązują pisemne testy składające się ze 100 pytań, w ramach rozgrywek drużynowych:
- wypracowują i udzielają odpowiedzi na 4 zadania,
- przedstawiają „gadżet reklamowy” promujący atuty przyrodniczo-kulturowe powiatu elbląskiego wraz z specyfikacją wykonania określoną w dziale VI, pkt 3 ppkt b regulaminu. „Gadżet reklamowy” należy dostarczyć w terminie do 30 kwietnia 2011 roku do Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu ul Komeńskiego 40, pokój 30 lub 26.
- drużyny z poszczególnych szkół muszą brać udział w trzech częściach olimpiady rozgrywki indywidualne, odpowiedzi zespołowe, prezentacja „gadżetu reklamowego” promującego powiat elbląski.
Jeśli drużyna zrezygnuje z którejkolwiek części - będzie wyeliminowana.
Czynione są starania, aby podobnie jak w latach ubiegłych, uświetnić zwycięzców atrakcyjnymi nagrodami i wyróżnieniami zarówno w kategorii indywidualnej, jaki zespołowej.
W załączeniuregulamin Olimpiady.