W terminie 7-9 maja 2010 r., reprezentanci partnerów projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej Obszaru Kanału Elbląskiego”, powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego będą uczestniczyć w XIII Gdańskich Targach Turystycznych. Impreza ta plasuje się w pierwszej trójce krajowych imprez targowych dedykowanych turystyce.

Jest to największe i najważniejsze, tak kompleksowe, spotkanie branży turystycznej u progu sezonu letniego 2010. Każdego roku na targach w Gdańsku spotyka się około 500 wystawców i odwiedza je około 10 000 gości.

Tegoroczne stoisko projektowe będzie nosić nazwę „Kraina Kanału Elbląskiego”. Ta nazwa to jednocześnie marka obszaru, którą partnerzy mają utrwalać w różnych projektowych działaniach promocyjnych. Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Nasze stoisko w Gdańsku będzie dużą częścią 30 m2) regionalnej prezentacji Warmii i Mazur przygotowanej przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną. Stoisko będzie wyposażone w makietę pochylni Oleśnica. Liczymy na duże zainteresowanie odwiedzających m.in.z uwagi na atrakcyjny sposób prezentacji Krainy Kanału Elbląskiego.

Szczególnego podkreślenia wymaga także fakt, że w br obchodzimy 150 rocznicę uruchomienia Kanału Elbląskiego. Po raz pierwszy na targach będą rozdawane gadżety promujące Krainę Kanału Elbląskiego. W targowym, wydaniu branżowego pisma „Wiadomości Turystyczne” ukaże się półstronicowy ilustrowany materiał zachęcający gości targowych do odwiedzania naszego stoiska. Gości targowych obsługiwać będą przygotowani informatorzy oraz operatorzy makiety m.in. przy pomocy wydawnictw promocyjnych przygotowanych przez partnerów projektu, a traktujących o atrakcjach turystycznych i infrastrukturze turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego.
Zdjęcie numer 1 w artykule: KRAINA KANAŁU  ELBLĄSKIEGO na targach GTT w Gdańsku

Zdjęcie numer 2 w artykule: KRAINA KANAŁU  ELBLĄSKIEGO na targach GTT w Gdańsku