Dnia 26 marca br. odbyła się XXX sesja Rady Powiatu w Elblągu. Jednym z pierwszych punktów porządku obrad było wręczenie stypendiów Starosty Elbląskiego za I semestr roku szkolnego 2009/2010.

Stypendia otrzymali , z Zespołu Szkół w Pasłęku: Igor Barnik, Anna Brzezińska, Mateusz Czerski, Grzegorz Dawidziuk, Anna Jowita Konopka, Sylwia Kosiorek, Michał Koszyk, Karolina Kowalczyk, Michał Kubaszek, Aneta Kuc, Joanna Kuc, Agnieszka Kupryjaniuk, Jakub Kutkiewicz, Agnieszka Łozińska, Agnieszka Malinowska, Martyna Mońska, Martyna Polkowska, Agnieszka Połeć, Monika Katarzyna Rzymska, Agata Sacharczuk, Marta Zarzeczna, z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku: Mariusz Paweł Banaszek, Bartosz Bartosiewicz, Marcin Flis, Arleta Dajana Kupryjaniuk, Adam Tomasz Kwieciński, Artur Tomaszewski, Mariusz Tylicki, z Zespołu Szkół w Gronowie Górnym: Natalia Owczarek.

Następnie radni przyjęli sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu za okres od 5 lutego 2010 r. do 26 marca 2010 r., po czym zapoznali się ze sprawozdaniami za rok 2009 powiatowych inspekcji, służb i straży: Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu wraz z informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w 2009 roku na terenie miasta i powiatu elbląskiego; analizą działań ratowniczo,gaśniczych oraz zagadnień kontrolno,rozpoznawczych na terenie powiatu elbląskiego; o stanie sanitarnym powiatu elbląskiego; o stanie sanitarnym obszarów na terenie powiatu elbląskiego nadzorowanych przez Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Elblągu; o działaniach Placówki Straży Granicznej w Elblągu na terenie powiatu elbląskiego.

Ponadto radni zapoznali się z analizą i oceną struktury bezrobocia na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu za 2009 rok a także przyjęli sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku powiatu elbląskiego za 2009 rok.

Podjętych zostało także pięć uchwał.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XXX sesja Rady Powiatu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XXX sesja Rady Powiatu