W dniu 8 stycznia 2010 r. uroczyście została zainaugurowana działalność Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Pasłęku. Jak poinformowała Genowefa Kmieć-Baranowska, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Zdrowia Publicznego w Olsztynie, na 38 szpitali w województwie warmińsko-mazurskim dotychczas zostało przekształconych w różnych formach 5 szpitali. W grupie tej jest Szpital w Pasłęku.

W uroczystości udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Przewodniczący Rady Miasta Pasłęka Stanisław Paździor oraz Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, członkowie Rady Nadzorczej Szpitala, załoga Szpitala.

Szpital ma podpisaną umowę na rok 2010 z Narodowym Funduszem Zdrowia o wartości 7 327 199 zł. Jest to kwota o około 3% wyższa od tej, jaką pasłęcki szpital dysponował w roku ubiegłym.

Dyrektorem i Prezesem Zarządu Szpitala została Teresa Irena Cierachowska. Dotychczasowy dyrektor szpitala Sławomir Ogórek pełnić będzie funkcję Pełnomocnika Starosty Zarządu Powiatu) ds. realizacji programu rządowego ”Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia”.

W trakcie uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu oraz Starosta Elbląski przekazali życzenia pani Teresie Cierachowskiej, aby Szpital Powiatowy sp.z o.o. w Pasłęku dobrze służył mieszkańcom regionu i świadczył usługi medyczne na wysokim poziomie. Pan Sławomir Ogórek otrzymał podziękowania za dotychczasowe działania na rzecz przekształcenia Szpitala. Podziękowania złożyli także Przewodniczący Rady Miasta Pasłęka Stanisław Paździor oraz Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy sp. zo.o. w Pasłęku rozpoczął działalność
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy sp. zo.o. w Pasłęku rozpoczął działalność
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy sp. zo.o. w Pasłęku rozpoczął działalność