Dnia 22 października 2024r. uczestnicy WTZ mieli okazję wziąć udział w Elbląskich Targach Pracy i Edukacji. Wydarzenie odbyło się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu, a jego celem było zapoznanie odwiedzających z możliwościami kształcenia oraz ofertami pracy dostępnymi na lokalnym rynku. Podczas targów uczestnicy mogli przyjrzeć się aktualnym propozycjom zatrudnienia dostosowanym do ich umiejętności i możliwości. Była to też świetna okazja do rozmów z potencjalnymi pracodawcami oraz doradcami zawodowymi. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach tematycznych związanych z rozwojem kompetencji miękkich. Ten wyjazd był cennym doświadczeniem dla podopiecznych WTZ, ponieważ umożliwił im bezpośredni kontakt z pracodawcami, zwiększył ich świadomość na temat dostępnych możliwości rozwoju zawodowego, pomógł w budowaniu pewności siebie i rozwijaniu umiejętności społecznych, dostarczył wiedzy o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Targi stanowiły doskonałą okazję do integracji społecznej i aktywizacji zawodowej.

Izabela Cebula

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej