Dnia 29 czerwca 2024 r. w Pomorskiej Wsi odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody, które odbywały się pod patronatem Starosty Elbląskiego. Było to niezwykłe wydarzenie sportowe, które zgromadziło zarówno zawodników, jak i licznych kibiców, pasjonatów jeździectwa oraz osoby odwiedzające miejscowość.

Podczas zawodów rozegrano czternaście konkurencji:

• Dwa konkursy jazdy naturalnej;
  • Konkurs dla osób z obniżoną sprawnością;
  • Cztery konkursy Warmińsko-Mazurskiej Ligi Jeździeckiej;
  • Dwa konkursy rangi Regionalnej;
  • konkurs z oceną stylu jeźdźca;
  • cztery konkursy Hobby Horse w tym potęga skoku.

Wszystkie puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Dzięki zaangażowaniu Starostwa, zawody te miały nie tylko sportowy, ale także integracyjny charakter. Były one okazją do promowania sportów konnych w naszym województwie, co sprzyja rozwojowi i popularyzacji jeździectwa w regionie.W zawodach uczestniczyli zawodnicy z różnych zakątków, nawet z odległości o ponad dwieście kilometrów, a także reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego i  pomorskiego. Tak duża frekwencja świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu oraz o wysokim poziomie organizacyjnym wydarzenia. Warto podkreślić, że zawody były otwarte dla wszystkich, co przyciągnęło także osoby towarzyszące zawodnikom oraz tych, którzy nie są związani ze sportami konnymi. Dzięki temu wydarzenie to miało charakter społeczny, promując zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Starosty, Pana Macieja Romanowskiego, za podjęcie decyzji o wsparciu przedsięwzięcia. Jego zaangażowanie przyczyniło się do sukcesu zawodów. Dziękujemy również za obecność Wicestarosty, Pana Ryszarda Zająca, który miał zaszczyt wręczyć puchary zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy i widzowie zgodnie podkreślali wysoki poziom organizacyjny oraz sportowy wydarzenia, co z pewnością przyczyni się do jego dalszego rozwoju i jeszcze większej popularności w przyszłości.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie. Zespół Organizacyjny Regionalnych Zawodów Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody

Info: Teresa Kozik