W dniu 17 czerwca br. na strzelnicy w Gołąbkach odbył się piknik myśliwski połączony z uroczystością odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci patrona strzelnicy św. p. Zdzisława Rutkowskiego.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Łowczy Okręgowy Jan Kantypowicz, Kierownik Biura Zarządu Okręgowego Przemysław Szkutnik, Honorowy Członek PZŁ Marek Gorski, Ksiądz Leszek Wasilewski, Członkowie Zarządu Koła „Jenot” w Pasłęku z Prezesem Franciszkiem Strzeleckim oraz Koła „Leśnik” Młynary z Prezesem Zbigniewem Dabkiewiczem, Radny Powiatu Elbląskiego Dariusz Ponichtera, Członkowie Koła wraz z Rodzinami.

Po przywitaniu obecnych, Prezes Koła „Bóbr” Grzegorz Orłowski, podziękował Panu Maciejowi Romanowskiemu Staroście Elbląskiemu za udzielony Patronat Starosty Elbląskiego oraz innym sponsorom, a następnie przybliżył sylwetkę oraz karierę łowiecką św. p Zdzisława Rutkowskiego oraz walory wyremontowanej strzelnicy w Gołąbkach.

W dalszej części uroczystości nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci św. p. Zdzisława Rutkowskiego w pierwszą rocznicę śmierci, która na trwale pozostawi ślad Jego zasług na niwie łowieckiej i jako budowniczego strzelnicy myśliwskiej Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku.

Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości nastąpiło wręczenie medali za zasługi dla elbląskiego okręgu PZŁ 1923-2023. Przewodniczący Kapituły Odznaczeń Okręgu PZŁ Jan Kantypowicz wraz z zastępcą Grzegorzem Orłowskim wręczyli medale Kol. Markowi Gorskiemu i Kol. Ks. Leszkowi Wasilewskiemu. Podczas uroczystości poczet sztandarowy wystawił sztandar koła, a sygnalista uświetnił całość sygnałami myśliwskimi.

Po oficjalnej części odbyła się myśliwska biesiada, w której udział wzięło blisko 200 osób. Zadbano o organizację zabaw i atrakcji dla dzieci. Każde dziecko mogło wziąć udział w przygotowanych konkursach, m.in. o wiedzy przyrodniczo-łowieckiej i tym samym wygrać wiele nagród, które zostały zakupione dzięki Patronatowi Starosty Elbląskiego i sponsorowi firmie Agrobiotech.

Grzegorz Orłowski

Prezes Koła „Bóbr”