W dniu 18 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się spotkanie wicepremiera – ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki oraz wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojecki z rolnikami gmin: Pasłęk, Godkowo, Rychliki, Młynary i Braniewo.

Wśród zaproszonych gości byli: starosta braniewski Karol Motyka, burmistrz Młynar Renata Bednarczyk i wiceburmistrz Pasłęka Marek Sarnowski oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego, Elewarru - Krajowej Grupy Spożywczej i przedstawiciele firm handlowych i usługowych branży rolniczej.

Podczas spotkania omawiano sytuację na rynku nawozów i rynku trzody chlewnej. Wśród tematów do dyskusji znalazły się także rolnicze emerytury, działalność Krajowej Grupy Spożywczej oraz rozwój wsi.

Gospodarzami spotkania byli starosta elbląski Maciej Romanowski oraz dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak.

Info ZSEiT