W piątek 30 kwietnia, w reżimie sanitarnym, w świat dojrzałości wkroczyło 95 uczniów z czterech klas maturalnych: dwóch klas liceum i dwóch technikum. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, w tym świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 24 uczniów. Najwyższą średnią ocen w liceum uzyskała absolwentka Laura Kuchciak z kl.III A (5,94) i uzyskała tytuł Prymusa szkoły. Drugą średnią uzyskała Kornelia Kazimierczuk z kl. III B (5,88), Wiktoria Pulka z kl. III A uzyskała średnią 5,65, Jakub Październik z kl. III A (5,63), Mateusz Krasiński z kl. III A średnia ocen 5,50, średnią ocen 5,47 uzyskała Katarzyna Siemionowska z klasy III A LO. Wszyscy wymienieni uczniowie są typowani do Stypendium Starosty Elbląskiego. W technikum najwyższą średnią ocen uzyskała Natalia Hubacz z klasy IV TH-4,83. Drugą średnią uzyskała Paulina Pawłowska z klasy IV TH-4,47, trzecią Elżbieta Żera z kl. IVTL-4,43, czwartą Kamil Brodnicki-4,41 z kl. IVTL.

Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów ze strony dyrekcji, zaproszonych gości: Burmistrza Pasłęka p. doktora Wiesława Śniecikowskiego oraz Inspektora Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu p. Grzegorza Dawidziuka, który przekazał życzenia w imieniu starosty powiatu elbląskiego. Wychowawczynie klas maturalnych: p. Joanna Majewska, p. Monika Kozakiewicz, p. Grażyna Sadowska, p. Oksana Mazuryk, w pełnych emocji przemówieniach, gratulowały sukcesów i wyraziły pragnienie, by absolwenci wracali we wspomnieniach do najpiękniejszych chwil spędzonych w Zespole Szkół.

Wszystkim absolwentom życzymy wytrwałości, radości oraz sukcesów na egzaminach maturalnych i w dalszym życiu. Za wszystkich trzymamy kciuki i do zobaczenia!

Info. ZS