W sytuacji epidemii wirusa SARS-CoV-2 wiele przedsiębiorstw społecznych z Warmii i Mazur zaangażowało się w akcje związane z niesieniem pomocy innym; zarówno indywidualnym osobom, jak i całym społecznościom i instytucjom. Dzisiaj ci przedsiębiorcy potrzebują naszego wsparcia.

Firmy społeczne ze swej natury powstają po to, by nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Dają zatrudnienie i rozwój osobom, którym trudniej jest samodzielnie poruszać się na rynku pracy; zmieniają ich życie zawodowe i prywatne.

Podmioty ekonomii społecznej na szeroką skalę włączyły się w działania na rzecz ograniczania rozwoju epidemii koronawirusa. Szyją maseczki dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej, wspierają osoby seniorów i osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu, o wiele trudniejszym w tym czasie.

Dzisiaj przedsiębiorstwa społeczne same potrzebują naszej pomocy. Jak je wesprzeć? Włączając się w akcję #Wspieram Przedsiębiorstwa Społeczne Warmii i Mazur poprzez kupowanie produktów i usług PS. Zaopatrując się w wysokiej jakości, unikatowe, ekologiczne produkty i usługi, które w pakiecie z najwyższymi standardami mają również życzliwość i społeczną wrażliwość, dajemy pracę lokalnym przedsiębiorcom.

Lista przedsiębiorstw społecznych z Warmii i Mazur jest dostępna poniżej.

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Zespół Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, prowadzony przez Stowarzyszenie ESWIP

Pliki do pobrania

Zdjęcie numer 1 w artykule: Wspieram przedsiębiorstwa społeczne z Warmii i Mazur przedsiebiorstwa_spoleczne_na_warmii_i_mazurach_stan_na_2904.pdf