Od poniedziałku 10 maja) w Adiyamanie, stolicy odległego tureckiego regionu o tej samej nazwie położonego w pobliżu granicy z Syrią i Irakiem, trwa spotkanie koordynatorów projektu „WiMi” realizowanego w ramach unijnego programu „Uczenie się przez całe życie , Comenius”.
W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele krajów współpracujących w ramach projektu: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Finlandii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Austrii, Czech, Włoch i Turcji. Polskę reprezentuje przedstawiciel powiatu elbląskiego , pracownik Starostwa Powiatowego w Elblągu , Marek Murdzia.
Podczas spotkania omawiane są szczegóły reportu dotyczącego dotychczasowej realizacji projektu, który został przedłożony Komisji Europejskiej oraz wnioski wynikające z wewnętrznej i zewnętrznej ewaluacji. Realizatorzy projektu mogą pochwalić się bardzo pozytywną opinią na temat swoich dotychczasowych osiągnięć, którą przygotował zewnętrzny ewaluator z ramienia Komisji Europejskiej.
Koordynatorzy dopracowują także szczegóły programu tygodniowej konferencji, którą zaplanowano na październik bieżącego roku w Oulu Finlandia). Konferencja poświęcona będzie edukacji w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wstępnie do udziału w październikowej konferencji zakwalifikowano sześcioro nauczycieli reprezentujących różne szkoły regionu elbląskiego.
W programie spotkania w Turcji znalazło się również miejsce na wizyty studyjne w szkołach. Trudno wprost opisać entuzjazm, z jakim tureccy uczniowie witali zagranicznych gości, próbując nawiązać komunikację językową po angielsku. Niezapomnianym doświadczeniem okazały się lekcje, w których goście mieli okazję wziąć czynny udział. Koordynatorzy poprowadzili też warsztaty dla tureckich nauczycieli, podczas których przekazali swoje praktyczne doświadczenia z posługiwania się internetową platformą Moodle, która staje się coraz popularniejszym narzędziem służącym nie tylko do e-learningu, ale także ułatwiającym współpracę między szkołami uczestniczącymi w projektach programu Comenius.
Na zakończenie tego pracowitego czterodniowego spotkania zaplanowano wycieczkę do słynnej góry Nemrut, która ze względu na bogactwo swoich zabytków kultury antycznej i wyjątkową malowniczość krajobrazu nazywana jest ósmym cudem świata.