Z pewnością należy powiedzieć, że wielkim wyróżnieniem jest wizyta ministra w szkole. Ten szczególny dzień zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zapamiętają na długi czas. 22 lutego Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaszczycił swoją obecnością wiceminister kultury Piotr Żuchowski. Wizyta zaplanowana była z racji zakończenia realizacji projektu „Adaptacja budynku gospodarczego na pracownie artystyczne”. Przedsięwzięcie sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Elbląskiego zachwyca nie tylko pięknym i funkcjonalnym wykończeniem. Klimat, jaki tam panuje, pozwala młodzieży się twórczo rozwijać. Należy wziąć pod uwagę słowa ministra, który docenił świetny dobór kadry pedagogicznej i z dużym zainteresowaniem obejrzał prace uczniów. Wysoki poziom artystyczny pozwala nam w dalszym ciągu równie ciężko pracować. Pan minister życzył sukcesów w przeprowadzeniu młodzieży przez meandry wiedzy, a uczniom wyrozumiałych i ambitnych nauczycieli.

Wizyta miała artystyczny i poetycki charakter. Uczniowie zaprosili ministra na spotkanie autorskie uczennicy I klasy Karoliny Baszuro. Jest to niewątpliwie nawiązanie do wieczoru, który odbył się z udziałem młodej poetki 12 lutego w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej.

Po ciepłych i przyjaznych słowach została przedstawiona koncepcja architektoniczna dalszej rozbudowy Liceum Plastycznego. W planach jest między innymi stworzenie atelier fotograficznego, nowych pracowni artystycznych oraz internatu dla uczniów szkoły. Myślę, że i szkoła, i Pan Minister Piotr Żuchowski, i Starosta Elbląski mogą być zadowoleni ze spotkania. Mam również nadzieję, że zawiązana nić współpracy będzie się dalej rozwijać.

Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wizyta Ministra Kultury w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wizyta Ministra Kultury w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wizyta Ministra Kultury w Liceum Plastycznym