13 października w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się uroczysty apel poświęcony nauczycielom i pracownikom szkoły. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy obsługi, emeryci i uczniowie.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Marian Matuszczak. Po nim kolejno głos zabrali starosta Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz prezes ZNP w Pasłęku Kazimierz Jacek. Zarówno dyr. Matuszczak jak i zaproszeni goście złożyli zgromadzonym życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości starosta wręczył Nagrody Starosty Powiatu Elbląskiego dyr. ZSEiT Marianowi Matuszczakowi, Beacie Kuczyńskiej i Mariannie Sztwiertni. Dyrektor Matuszczak, doceniając pracę nauczycieli, przyznał 12 nagród Dyrektora Szkoły. W tym roku wyróżnieni zostali: Lidia Zawarczyńska, Jan Połumackanycz, Mariola Kostecka, Bolesław Czechowski, Ryszard Barszcz, Grzegorz Mańka, Robert Koszyk, Anna Turowska, Anna Zalewska, Robert Chojnicki, Joanna Kisielewska i Wioleta Wierzbicka. Dyrektor podziękował za trud włożony w codzienne nauczanie i wychowanie oraz życzył zapału do dalszej pracy wszystkim pracownikom szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na cześć artystyczną. Tym razem uczniowie przygotowali szkolne „Oskary”. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

• Kujon Lover” – pan Lech Zacharewicz
  • Kosiarz Umysłu” – pani Małgorzata Purzycka
  • Chodząca Kulturka” – pani Irena Ziółkowska
  • Nauczyciel Filozof” – pani Anna Błaszczyk
  • Mistrz Ciętej Riposty” – pan Grzegorz Mańka

Tego dnia uczniowie składali nauczycielom życzenia i obdarowywali ich kwiatami. Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT był niezwykle uroczysty.

Edyta Sienkiewicz