Trwają prace nad oznakowaniem samochodowych szlaków turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego. Znaki typu e-22a, e-22b i e-22c już niedługo wskażą kierunki turystom zmotoryzowanym do najbardziej wartościowych atrakcji turystycznych naszego regionu.

Obecnie najbardziej zaawansowane prace trwają na Szlaku Kanału Elbląskiego, obejmującego swym zasięgiem powiaty: elbląski, iławski i ostródzki. Oznakowano już także część atrakcji znajdujących się na samochodowym szlaku turystycznym Pętli Grunwaldzkiej, gdzie m.in. oznakowano dojazd do Pól Bitwy Grunwaldzkiej z 1410 roku.

W dalszej kolejności kontynuowane będą prace nad oznakowaniem Szlaku Kopernikowskiego oraz Szlaku Fortyfikacji Mazurskich. Realizowany projekt zakłada ustawienie łącznie 710 drogowych znaków turystycznych na terenie całego województwa. Zakończenie prac planowane jest wraz z końcem bieżącego roku.

Oznakowanie atrakcji turystycznych realizowane jest w ramach projektu „Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur”, którego liderem jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego a partnerami 19 powiatów ziemskich z naszego regionu, w tym powiat elbląski. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 , 2013.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Znakowanie samochodowych szlaków turystycznych

informacja za portalem Wrota Warmii i Mazur