Starosta Elbląski pan Sławomir Jezierski w dniu 06.10.2009 uroczyście odebrał do użytkowania wyremontowane pomieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim. Gośćmi uczestniczącymi w uroczystości byli zaproszeni członkowie Rady Powiatu, Zarządu Powiatu oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Pomieszczenia zostały wyremontowane i zmodernizowane z przeznaczeniem na utworzenie nowej grupy wychowawczej i pomieszczeń do zajęć psychoedukacyjnych. Remont został przeprowadzony dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację zadania publicznego pn. „Bezpieczna i przyjazna szkoła. Wsparcie działalności Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii” oraz wkładowi własnemu Starostwa Powiatowego w Elblągu w kwocie 196 000 zł. Zgodnie z złożeniami projektu, od września 2009 roku zwiększył się stan organizacyjny MOW z 84 miejsc na 92 miejsca, tym samym do Ośrodka zostanie przyjęta większa liczba oczekujących wychowanków skierowanych do MOW.
Nowa grupa wychowawcza przeznaczona jest dla 12 chłopców, zostały wyremontowane 4 sypialnie, świetlica, aneks kuchenny, sanitariaty, które są wyposażone w pełni w nowe meble, sprzęt RTV i AGD.
Pomieszczenia do zajęć psychoedukacyjnych będą służyć do specjalistycznych zajęć z wychowankami, w których wykorzystane będą urządzenia BioFeedback oraz będzie prowadzona socjoterapia. Sala terapeutyczna została wyposażona w tablicę interaktywną, sprzęt audio-wizualny i specjalistyczne pomoce dydaktyczne.
Po przekazaniu pomieszczeń w Kamionku Wielkim odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy po remoncie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy po remoncie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy po remoncie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy po remoncie